niedziela, 16 listopada 2014

Slowfoodowe bajanie blog, czyli przyszłość należy do Slow Food, czyli Terra Madre Slow Food Festival Central Europe 7-9 listopad 2014 Kraków

W tym roku po raz pierwszy Prezes Slow Food Polska Pan Jacek Szklarek zorganizował w Krakowie Terra Madre Slow Food Festival Central Europe Kraków odbywający się od 7 do 9 listopada 2014.
Najważniejsze to zrobić pierwszy krok. Po uczestnictwie w imprezie i udziale w różnych atrakcjach mogę stwierdzić, że to nie jest krok, to ogromny skok w rozwoju Slow Food Polska.

Więcej konkretnych i bardziej szczegółowych informacji na temat festiwalu zyskamy na stronie:

http://terramadre.pl/

oraz na fanpage na Facebook:


Nie wszyscy mogą wybrać się do Włoch, podróż długa i kosztowna, Kraków jest miejscem prawie idealnym do przeprowadzenia takiej imprezy, Warszawa z centralnym położeniem byłaby lepsza, ale Prezes pochodzi z Małopolski.

Podróż z Lublina do Krakowa najlepiej z przewoźnikiem, którego autobusy docierają do Krakowa w ciągu 4 godzin, nie klucząc, ale wybierając najkrótszą trasę.

Polecam stronę 


na której można sprawdzić połączenia na trasie Lublin-Kraków-Lublin o dowolnej porze i obsługiwane przez różnych przewoźników.

Polski Bus ostatnio ogłosił, że w najbliższym czasie uruchomi połączenie autobusowe Lublin-Kraków, z którego będziemy mogli skorzystać wybierając się na drugą edycję Festiwalu.

Warto przed wyjazdem opracować i rozpisać każdy dzień pobytu. W poruszaniu się na miejscu pomoże aplikacja, z której bardzo często korzystałam:


i dzięki której szybciej i bardziej sprawnie docierałam w różne zakątki Krakowa.

Dzięki uprzejmości i licznym podpowiedziom Krakusów dotarłam w miarę sprawnie do Expo Kraków położonego na peryferiach miasta.

Ważnym punktem programu było spotkanie z Wojciechem Modestem Amaro, pierwszym polskim kucharzem, który otrzymał gwiazdkę Michelin.
Udało się zająć miejsce na sali, niestety w ostatnich rzędach, co bardzo utrudniało zrobienie zdjęcia, wiele osób stało po bokach.

Najbardziej zapadło mi w pamięć stwierdzenie Pana Amaro, że gotowanie to ciągła nauka, odkrywanie nowych smaków i połączeń produktów na bazie doświadczenia kulinarnego danego kraju. Bardzo ważna jest także pokora, o czym świadczy pierwszy człon jego podwójnego nazwiska. 

Ciekawe jest, że nie ukończył szkoły gastronomicznej, a doświadczenie nabywał gotując w restauracjach na całym świecie.


Jest on autorem dwóch książek:

"Natura kuchni polskiej"
recenzja na Pink Hungry 

http://www.pinkhungry.com/natura-kuchni-polskiej-wojciech-modest-amaro/

oraz

"Kuchnia polska XXI wieku"

recenzja także na 

http://www.pinkhungry.com/kuchnia-polska-xxi-wieku-wojciecha-modesta-amaro/


Ze spisanym wywiadem-spotkaniem z Amaro można zapoznać się na:

http://ankawell.blogspot.com/2014/11/wojciech-modest-amaro-relacja-ze.html

autorka bloga bardzo skrupulatnie i z dużą cierpliwością spisała cały wywiad.


ciąg dalszy nastąpi ...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz