niedziela, 8 września 2013

Europejski Festiwal Smaku czyli dobre jedzenie w roli głównej 08-09-2013Mimo, że Festiwal Smaku w Lublinie organizowany jest od 5 lat, dopiero w tym roku uczestniczyłam w tej imprezie. Festiwal z każdym rokiem urozmaica swoją ofertę. W tym roku oprócz stoisk z regionalnymi, ekologicznymi, smacznymi produktami na Starym mieście, czyli imprezą zwaną Jarmark Św. Jacka, także pokazy kulinarne prezentowane m. in. przez kucharza występującego w TVN i jurora programu TOP CHEF w stacji Polsat Grzegorza Łapanowskiego, 18 Ogólnopolski Turniej Nalewek, Benefis Roberta Makłowicza oraz coś dla ducha i rozwoju osobistego, czyli warsztaty Smakuj Życie

Warsztaty polecam każdemu, kto chce rozszerzyć swoją wiedzę na tematy poruszone w czasie wykładów - warsztatów, warsztaty są za darmo, wystarczyło tylko przesłać drogą mailową swoje zgłoszenie, ruszyć się z domu i wziąć w nich udział. Ale o tym krótko, ma być slowfoodowe bajanie.

Sery na Festiwalu. 

SERY AGNIESZKI GREMZY 


W tym roku bardzo często mogliśmy w Lublinie pokosztować serów uwarzonych w gospodarstwie Pani Agnieszki Gremzy, którą serdecznie pozdrawiam. Z każdym rokiem zwiększa się oferta serków, pojawiają się nowe gatunki, rozpoczęło się od Sera Korycińskiego, a w tej chwili oferta jest bardzo różnorodna, dla każdego coś smacznego.


KOZIE SERY MAZIEJUK FAMILY 

W tym roku już po raz drugi mogłam skosztować kozich przysmaków z gospodarstwa rodziny Maziejuków. Po raz pierwszy na Jarmarku Jagiellońskim, teraz na Festiwalu Smaku.
Więcej o serach warzonych w gospodarstwie "Figa" można przeczytać na ich stronie internetowej 
SERY WOJCIECHA KOMPERDY

W tym roku dzięki Wojciechowi Komperdzie, wytwórcy serów z gór naszych, mogliśmy przenieść się konsumując oscypki do tej pięknej krainy. Na stoisku razem z żoną, w tym roku także, jak i w 2011, będzie przedstawicielem polskiego serowarstwa na Festiwalu Serów w Bra, Włochy. Serowarskie produkty Pana Wojtka są polecane przez SLOW FOOD POLSKAUWAGA:
Wykorzystanie materiałów ze źródeł zewnętrznych:

Wszystkie materiały zamieszczone w tym poście pochodzące z innych źródeł, niż źródła autora, mają podane linki do stron źródłowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz